Gmail’e E-Posta Adresi Eklemek

 

 

Bu sayfada Gmail arayüzüne Asalnet.com altyapısını kullanan e-posta adreslerinizi nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız. Bu sayede sizler de kolay bir şekilde ilgili ayarları kendi mail hesabınız için yapabilirsiniz.

Öncelikle Gmail hesabınıza giriş sağlayınız. Giriş sağladıktan sonra görüntüdeki şekilde Ayarlar sekmesinden yine "Ayarlar" seçeneğine tıklayınız.

Şimdi ise açılan ekrandan "Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi" menüsüne tıklayınız, ardından öncelikle arayüz içerisinden gönderim sağlayabilmeniz için "Postaları şu adresten gönder" başlığındaki "Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin" seçeneğine giriş yapıyoruz.

Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin ekranına giriş sağladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Buradan "Ad" kısmını doldurduktan sonra E-posta adresi bölümüne e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir.

Bir sonraki adımda gmail sizden SMTP bilgilerinizi talep edecektir buradaki doldurulması gereken kısımlar ise şu şekilde;

SMTP Sunucusu : mail.alanadiniz.com
Kullanıcı Adı : adiniz@alanadiniz.com (E-posta adresinizin tamamını yazmalısınız)
Şifre : E-posta adresinizin şifresi
Bağlantı Noktası : "25"
Takma Ad Olarak Davran kutucuğu işaretlenmemelidir ve "Güvenli olmayan bağlantı" seçilmelidir.

AtakDomain.com mail sunucularının altyapısı SSL ve TLS desteği sunmadığından gmail üzerinde 587 port numarası yerine 25 port numarasını kullanıp Güvenli olmayan bağlantı seçeneğini işaretlememiz gerekecektir. Hesap Ekle butonu ile işleme devam ediyoruz.

Hesap Ekle butonuna tıklandıktan sonra karşımıza çıkan ekranda eklemek istediğimiz e-posta hesabımıza bir onay maili ulaşacaktır. Bu onay mailine gelen onay kodunu ekrana girdikten sonra "Doğrula" butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilir ve Gmail üzerinden mail gönderebilirsiniz.

Şimdi ise e-posta hesabınıza gelen maillerin Gmail arayüzü üzerinden görüntülenebilmesi için yapmanız gereken ayarlamaları yapalım. "Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi" menümüzden bu sefer "Sahip olduğunuz bir POP3 posta hesabını ekleyin" yazısına tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza çıkan ekrandan E-posta adresi yazan kısıma e-posta adresimizin tamamını giriyoruz ve "Sonraki Adım" butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda POP3 olarak e-postalarımızın Gmail arayüzünde görüntülenebilmesi için gerekli POP3 hesap ayarlarını talep etmekte. Aşağıdaki şekilde doldurmanız ve Hesap Ekle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Kullanıcı Adı : adiniz@alanadiniz.com ( E-posta adresinizin tamamını yazmanız gerekmekte.)
Şifre : E-posta adresinizin şifresi
POP Sunucusu : mail.alanadiniz.com
Bağlantı Noktası : 110

Ekranda belirtilen 4 Adet kutucukta sadece 1.ve 3. olanları işaretlemeniz gerekiyor.

Gerekli Ayarları ekledikten sonra Hesap Ekle diyerek kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz